Loading ...
close

انواع حفاظ پنجره

logo
انواع حفاظ پنجره

 

انواع حفاظ نجره

 

حفاظ پنجره استیل :

نصب حفاظ استیل علاوه بر شکیل شدن محیط اجرایی باعث ایجاد امنیت فوق العاده بالایی می گردد. یکی از انواع پرکاربرد حفاظ های پنجره ، حفاظ پنجره استیل می باشد. استفاده از استیل در حفاظ پنجره علاوه بر زیبایی پنجره باعث می شود تا حفاظ سالیان سال بدون ایجاد مشکل و تغییرات و دگرگونی در آن ، مورد استفاده قرار بگیرد. به دلیل تنوع در طرح ، حفاظ پنجره استیل را می توان در مدل های مختلف و برای انواع پنجره ها و طبقات مختلف نصب نمود. بهتر است قبل از بروز هر گونه اتفاق ناگواری نسبت به اجرای حفاظ استیل پنجره برای ساختمان اقدام کرد. اجرای حفاظ پنجره در ساختمان‌ها علاوه بر جلوگیری از سقوط افراد از طبقات بالا  ، مانع ورود سارق به طبقات پایین می‌شود.

 

حفاظ های پنجره آکاردئونی:

 این حفاظ های  پنجره دارای حالت تاشو هستند و همان طور که از نامشان پیداست به صورت آکاردئونی باز و بسته می شوند ، این حفاظ های پنجره برای پوشش قسمت های خارجی سطوح وسیعی از شیشه و درب ها مناسب اند.

 

حفاظ پنجره باهاماس ( برمودائی ) :

این حفاظ پنجره های ایده آل که معمولا از چوب  یا فلز مانند ( حفاط پنجره استیل ) ساخته می شود ، در قسمت خارجی پنجره ها اجرا می شوند و جنبه حفاظتی در برابر باد و طوفان دارد. طراحی این نوع حفاظ ها به صورتی است که هنگام باز شدن ، لبه بالایی بسته می ماند و تنها لبه پایین به سمت بالا و به شکل سایبان باز می شود.

 

حفاظ های پنجره شبه چوب و وینیل

مزایا: این حفاظ های پنجره در مقابل رطوبت و احتراق مقاومت بالایی دارند ، که این ویژگی اینو نوع حفاظ ها را از دیگر حفاظ پنجره متمایز میکند. به دلیل همین مقاومت در برابر رطوبت است که حفاظ های پنجره شبه چوب و وینیلی، انتخاب مناسبی برای استفاده در فضاهایی با رطوبت بالا به حساب می آیند ؛ چرا که خیالتان از بابت پوسیدگی و ترک خوردنشان راحت تر خواهد بود. همچنین این حفاظ ها انعطاف پذیری بیشتری با انواع سبک و طرح های  دکوراسیونی دارند.

معایب: حفاظ پنجره ی شبه چوب و وینیل ، بسیار سریع گرد و غبار را به خود جذب می کنند و باید در فواصل زمانی کوتاه تری آن ها را نظافت نمود.

هزینه: حفاظ های پنجره شبه چوب و وینیل ارزان تر از حفاظ های چوب طبیعی تمام خواهند شد. و حتی می توان گفت که مرغوب ترین و گران ترین حفاظ های وینیل باز هم از حفاظ پنجره استیل و چوبی و فلزی ارزان تر است.

 

حفاظ های پنجره جالیزی:

 این نوع حفاظ پنجره ، دارای شیارهایی به پهنای 4 الی 5 سانتی متر بوده و طراحی آن به نحوی است که هوا به خوبی می تواند از آن عبور کند و به سمت داخل و خارج فضا در جریان باشد. اگر تمایل به حفظ حریم داخلی و کنترل نور ورودی دارید این نوع حفاظ ها (بعد از حفاظ استیل ) بهترین گزینه محسوب می شوند.

 

حفاظ های رول شونده:

این حفاظ ها معمولا مقابل درب فروشگاه ها و مغازه ها و همچنین مقابل پارکینگ خانه ها دیده میشوند. این ها حفاظ ها جنبه محافظتی بسیاربالا و قابل اعتماد دارند و در هنگام باز شدن به سمت بالا رول می شوند.

 

حفاظ های پنجره ابرویی:

 حفاظ های ابرویی حفاظ هایی هستند که عرض آن ها از ارتفاع آن ها بیشتر بوده و شکلی مشابه به ابرو را دارند. این نوع حفاظ پنجره را می توان روی برخی از پنجره های بزرگ ساختمان ها مشاهده کرد.

حفاظ کافه ای: این نوع حفاظ ها ، حفاظ های کوچکی اند که تنها نیمه زیرین دو لنگه پنجره را می پوشانند. در این نوع حفاظ پنجره در عین این که حریم داخلی را حفظ میکند ، مقدار زیادی از نور خورشید نیز وارد فضا می شود. در حقیقت با استفاده از حفاظ های پنجره کافه ای ، تلفیقی از حریم محفوظ و روشنایی و نور طبیعی خورشید را یک جا داریم.

 

حفاظ پنجره چوبی

حفاظ پنجره چوبی یکی از محبوب ترین حفاظ های داخلی هستند. حفاظ های چوبی ، سنتی و طبیعی هستند و حس خوبی دارند. این نوع حفاظ پنجره میتواند با هر نوع دکور داخلی ساختمان مناسب و متداول باشد. حفاظ چوبی بسیار سریع  خود را با هر سبک و رنگ دکوراسیون داخلی تطبیق می دهند.

یکی از بزرگترین معایب حفاظ پنجره چوبی ، حساسیت چوب در مقابل نم و رطوبت است و این موضوع باعث می شود این نوع حفاظ پنجره برای پنجره های فضاهایی مانند آشپزخانه و سرویس بهداشتی مناسب نباشد زیرا رطوبت سبب ترک خوردن و تخریب آن می شود. از دیگر معایب آن نیاز مداوم آن به نظافت است ؛ چرا که این حفاظ ها زود گرد و غبار را به خود جذب می کنند و کثیف می شوند.

نحوه مراقبت و نظافت: حفاظ پنجره ی چوبی رسیدگی و مراقبت کمی نیاز دارند ، کافیسیت با یک دستمال نخی و نرم گرد گیری شود. شستن این حفاظ ها با آب توصیه نمی شود ، زیرا هر چه قدر هم سریع آن را خشک کنید باز هم رطوبت به خورد آن می رود و سبب آسیب رسیدن به آن می شود ، استفاده از جاروبرقی برای تمیز کردن شیارهای آن نیز بسیار مناسب است..

وب سایت رسمی پردیس نرده

 

مارادر شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

 

 

 

جهت مشاوره و سفارش با شماره تماس بگیرید
مشاوره:  : 09122626231

 

 

 

آدرس : تهران ، کیلومتر 21 جاده مخصوص ، جنب شرکت دیپلمان ، شرکت استیل تهران

تلفن :  36107434-026

مشاوره  : 09122626231

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد